Vinianske jazero

 

Vinianské jazero sa nachádza 10 km od Michaloviec v katastri obce Vinné. Svojimi vynikajúcimi klimatickými podmienkami a prekrásnou prírodou je najvyhľadávanejšie miesto v regióne. Leží v malebnom prírodnom prostredí, obkolesené hustými lesmi, napájané prameňmi Vihorlatských vrchov. Plocha prírodného jazera je pomerne malá a vyznačuje sa mimoriadne teplou príjemnou vodou. Je vhodným miestom na viacdňový relaxačný pobyt.

Vinianske jazero vzniklo vytvorením umelej hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka do sedla na úpätí vrchov Marečkovej (401m) a Šutovej (319m). Celková plocha jazera je 8 ha s priemernou hĺbkou 3 m. Voda z horských potokov v lete láka na kúpanie a člnkovanie. Prírodná scenéria vytvára ideálne podmienky na pešiu turistiku v priebehu celého roka.

Rekreačné stredisko umožňuje ubytovanie v Hoteloch, Penziónoch, chatách, autokepingu a stanoch. Vybavenosť  je na veľmi dobrej úrovni a nájdete tu občerstvovacie stánky a reštaurácie, požičovňu člnov a vodných bicyklov, tenisový kurt, požičovňu športových potrieb, ihrisko plážového volejbalu alebo detský areál. Okrem kúpania ponúka blízke okolie bohaté možnosti pre turistiku a cykloturistiku. Okolité lesy poskytujú možnosť zbierania húb. V letných mesiacoch sú tu vhodné podmienky na kúpanie a člnkovanie. V jeseni na rybolov, v zime na korčuľovanie, beh na lyžiach, turistiku a relaxačne pobyty.

 

 Top chata Ľuba na Zemplínskej šírave

GGPKG_PLUGIN_ERROR_HTML5_REQUIRED

  • Title: Chata Ľuba
  • Description: Zemplínska šírava
  • Author: Mgr.Art Milan Juhás
  • Date/Time: 6. 7. 2018 10:25